Meduza podbiła Opole

Nowy rekord województwa łódzkiego, pięć rekordów klubu i miejsce na podium w klasyfikacji medalowej to dorobek naszych zawodników podczas z Zimowych Mistrzostw Okręgu Opolskiego.
Na pływalni Wodna Nuta nasza sześcioosobowa ekipa z trenerem Pawłem Wolskim o medale walczyła w gronie 27 klubów z Opolszczyzny, Dolnego i Górnego Śląska oraz Małopolski. Najlepszym zawodnikiem imprezy w kategorii juniorów okazał się Mikołaj Popiel, który wygrał wszystkie konkurencje w grupie wiekowej 14-15 latków, zajmując także medalowe miejsca w klasyfikacji OPEN imprezy. Mikołaj zeody rozpoczął ustanawiając rekord okręgu łódzkiego na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym uzyskując czas 2:08,52s. W pozostałych czterech konkurencjach poprawił swoje rekordy życiowe i zarazem rekody klubu.
Swój dorobek medalowy powiększyła w Opolu także Marta Modlińska, od września trenująca w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu, dla której był to ostatni start w naszych barwach przed przejściem do WKS Śląsk Wrocław. Marta okazała się najszybsza w swoim roczniku w dwóch konkurencjach indywidualnych a w dwóch pozostałych zdobyła srebro i brąz.
Kolejny medal na dużych zawodach wywalczyła Julia Skrok. Julia w każdym swoim starcie w Wodnej Nucie plasowała się w pierwszej szóstce imprezy, a medal dał jej udany wyścig na 50 metrów stylem klasycznym. Jednocześnie wyrównała dotychczasowy rekord klubu na tym dystansie. Dobrze spisali się w Opolu także nasi pozostali reprezentanci – Maja Gadzalińska, Zofia Kukułka oraz Kacper Kleszczyński poprawiali w swoim startach rekordy życiowe, a ten ostatni po raz pierwszy w karierze przepłynąl 50 metrów stylem odowlnym poniżej 30 sekund. W klasyfikacji medalowej Meduza zajęła trzecie miejsce. W kategorii 14-15 lat zajęliśmy miejsce pierwsze.