Ogólne

Mistrzostwa województwa Łódzkiego w pływaniu

Za nami pracowity weekend w Zatoce Sportu w Łodzi i pora podsumować trzeci blok Zimowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w pływaniu. Dziś nasz dorobek powiększył się o cztery medale. Drugi krążek w Łodzi wywalczył w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym Adam Prus, który ponownie był trzeci w rywalizacji rocznika 2008 w tej konkurencji. Trzy medale w dwóch konkurencjach zdobył Mikołaj Popiel – złoto wywalczył na 200 metrów stylem zmiennym uzyskując czas 2:19,05s. który rok temu w lipcu dałby mu szóste miejsce w mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich. Warto jednak podkreślić, że ten wynik dał Mikołajowi trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii OPEN całych zawodów gdzie wyprzedzili go tylko dwaj Seniorzy. Drugie złoto w roczniku trafiło do Mikołaja za dystans 400 metrów stylem dowolnym. Na piątym miejscu w rywalizacji żabkarek na dystansie 50 metrów zakończyła rywalizację w roczniku 2007 Julia Skrok. I na koniec bardzo ciekawa statystyka – Meduza wygrała klubową klasyfikację progresji zawodników czyli nasi zawodnicy na tych zawodach poprawiali najmocniej swoje rekordy życiowe w gronie 27 klubów.