Mikołaj Popiel powołany do Kadry Narodowej

Już pod koniec września naszych zawodników czekają pierwsze w sezonie 2019/2020 zawody pływackie. Tymczasem oficjalnie możemy poinformować, że wystartuje w nich nasz zawodnik będący jednocześnie członkiem Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu. Mikołaj Popiel, podopieczny trenera Pawła Wolskiego, decyzją zarządu Polskiego Związku Pływackiego otrzymał powołanie do Kadry Narodowej Juniorów 14-letnich na okres od 14 sierpnia 2019 do 14 sierpnia 2020 roku. W kadrze znalazło się dwudziestu pięciu reprezentantów z dwudziestu trzech klubów z terenu całej Polski w tym m.in z Warszawy, Bydgoszczy, Sopotu, Łodzi, Wrocławia czy Krakowa. Warto przypomnieć, że w czerwcu tego roku, podczas drugiej rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Polski młodzików w Ostrowcu Świętokrzyskim, Mikołaj wygrywając trzy z czterech rozegranych tam konkurencji nie tylko poprawił rekordy województwa łódzkiego swojej kategorii wiekowej, ale także został trzykrotnym nieoficjalnym jeszcze mistrzem Polski, bowiem jego wyniki nie zostały pobite w dwóch innych makroregionach w Polsce. 

Uczęszczający do Szkoły Podstawowej numer 2 w Pajęcznie reprezentant Meduzy jest pierwszym juniorem powołanym do podstawowego składu kadry narodowej – wcześniej w szerokiej kadrze znalazły się nasze reprezentantki – Klaudia Jura oraz Martyna Skrzypecka. Dla Mikołaja, który w tej chwili ma jedne z najlepszych wyników także w roczniku starszym jest to olbrzymie wyróżnienie i szansa na start wiosną 2020 roku w wielomeczach pływackich w barwach reprezentacji Polski. Gratulujemy zawodnikowi i jego trenerowi Pawłowi Wolskiemu.