Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich w Olsztynie

Za nami start w Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w Olsztynie. Zanim podsumujemy całość kilka słów o tym co wydarzyło się dzisiaj. Jesteśmy już w domu a to znaczy, że dziś zabrakło występu w finałach. Zabrakło jednak milimetrów, bowiem Marta Modlińska zajęła 23 miejsce w porannych wyścigach na 100 metrów stylem dowolnym a do występu w finale B zabrakło zaledwie 32 setne sekundy. Gdyby czas z porannych eliminacji (1:04,20s.) uzyskała popołudniu, zajęłaby 16 miejsce w Polsce. Szkoda tego startu tym bardziej, że kilka minut wcześniej troszkę nie wyszło 200 metrów stylem motylkowym. Ale co się odwlecze… Łukasz Raduckiwystartował dziś rano tylko raz także na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i spisał się bardzo dobrze uzyskując na długim basenie wynik lepszy od życiówki o 6 sekund, ale co ważniejsze lepszy niż życiówka na krótkiej pływalni. 
A teraz malutkie podsumowanie. Marta we wszystkich swoich startach poprawiła rekordy życiowe i posmakowała jak to jest być finalistką Mistrzostw Polski. Najlepszy wynik to piątkowe 200 metrów stylem dowolnym i awans z 14 czasem do finału. Czas z eliminacji (2:17,59s.) daje jej drugą klasę sportową 15-latek, ten wynik to także drugi rezultat w historii klubu na tym dystansie i najlepszy wynik w kategorii 14-latek 🙂 W pozostałych startach było także udanie. Sprint na 50 metrów stylem dowolnym i wynik 29,33s. to uzyskanie drugiej klasy sportowej 16-latek a także najlepszy wynik w historii startów 14-latek na długim basenie w Meduzie i czwarty w całej historii klubu na pływalni 50-metrowej. Dzisiejszy start na 100 dowolnym to także druga klasa sportowa 15-lat, najlepszy wynik 14-latki w historii Meduzy i trzeci wynik ogólnie w klubie na pływalni 50-metrowej. I czwarta klasa sportowa Marty to także druga klasa 15-latek za sobotnie 50 metrów stylem motylkowym (32,40s.). Dla Łukasza występ w Olsztynie był tak naprawdę porządnym debiutem na tak wysokim poziomie. Nasz zawodnik pływa regularnie w klubie od minionej jesieni, a już zrobił potężny postęp. W Aquasferze spisał się bardzo dobrze jak na swój staż treningowy i startowy. Pływał mądrze, z bardzo dużym zaangażowaniem i skupieniem i poprawiał przede wszystkim rekordy życiowe. Na 200 metrów stylem dowolnym uzyskał wynik lepszy od dotychczasowej życiówki o ponad 17 sekund (2:32,98s.) a na 100 metrów stylem dowolnym o prawie pięć sekund (1:06,79s.). Co ważne wynik na „setkę” jest lepszy niż jego najlepszy wynik na tym dystansie na krótkiej pływalni, podobnie zresztą jak na 50 metrów stylem dowolnym, gdzie uzyskał czas 30,32s. 
Nasza dwójka spisała się w Olsztynie w gronie ponad 600 zawodników naprawdę dobrze o czym świadczy zestawienie progresji wyników gdzie zajęliśmy…3 miejsce w gronie 171 klubów z całej Polski.