Wiosenne starty

Marzec  był dla Naszych zawodników miesiącem bogatym w starty. Na początku miesiąca odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego na basenie 50-cio metrowym.  Z zawodów przywieźliśmy 15 medali. Na podium stanęli Marta Modlińska, Dawid Szeląg , Mikołaj Prus i Mikołaj Popiel. Podczas tych zawodów Mikołaj Popiel odebrał powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzika na rok 2019.

lodz2

lodz3

 

Kolejnymi  zawodami w jakich uczestniczyła Meduza była trzecia runda Ligi Dzieci i Młodzików Województwa Łódzkiego rozegrana w Kutnie. Dwa złote medale wywalczył w niej Mikołaj Popiel, z medalem z tych zawodów zwróciła także sztafeta w składzie Maciek Pietruszka, Mikołaj Popiel, Antek Rajtarski i Kajetan Kopera, która zajęła drugie miejsce na dystansie 4x50m zmiennym.

kutno3

kutno2

 

kutno1Tradycyjnie wiosną wystartowaliśmy w zawodach Bij Mistrza w Wieluniu. Nasz klub reprezentowało blisko pięćdziesięciu zawodników z trzech najmłodszych grup treningowych z roczników 2011 – 2007.  Z zawodów wróciliśmy z dziewięcioma medalami: czterema złotymi, dwa srebrnymi oraz trzema brązowymi. W gronie złotych medalistów znaleźli się: Jakub Łakomy (rocznik 2010, 25 metrów stylem grzbietowym), Adam Prus (rocznik 2008, 25 metrów stylem dowolnym), Witold Gosławski (rocznik 2008, 25 metrów stylem grzbietowym) oraz Kacper Pilarski (rocznik 2004, 50 metrów stylem dowolnym). Ze srebrnymi krążkami z Wielunia wrócili Wojciech Zimny (rocznik 2007, 50 metrów stylem klasycznym) oraz Kacper Pilarski (100 metrów stylem zmiennym) zaś brązowe medale przywieźli Nadia Jędrczak (rocznik 2010, 25 metrów stylem grzbietowym), Szymon Zasada (rocznik 2010, 25 metrów stylem grzbietowym), Łukasz Raducki (rocznik 2005, 50 metrów stylem klasycznym oraz 100 metrów stylem zmiennym).

wielun2

wielun1

 

Ostatni tydzień marca to start w jednej z najważniejszych imprez pływackich dla 12 oraz 13-latków w roku 2019. Podczas dwudniowych Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików rozegranych w Skierniewicach pływali nasi reprezentanci z rocznika 2007 oraz 2006. W czołowej szóstce zawodów dwukrotnie znalazła się Julia Skrok, zajmując piąte miejsce na 100 metrów oraz czwarte na 200 metrów stylem klasycznym. Szóste miejsce w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym zajął Maciek Pietruszka. Dyplomy odebrała także sztafeta 4×50 metrów stylem dowolnym w składzie Kajetan i Tobiasz Kopera, Maciej Pietruszka oraz Mikołaj Popiel. Ten ostatni płynąc pierwszą zmianę sztafety wyrównał rekord województwa łódzkiego na 50 metrów stylem dowolnym. Do tego wyniku dołożył w MDMM cztery złote medale i tytuł najlepszego zawodnika imprezy. Warto dodać, że we wszystkich konkurencjach pierwszej rundy Mistrzostw 13-latków Mikołaj uzyskał najlepsze wyniki w Polsce!

 

Ostatnie starty w marcu to VIII Międzynarodowy Miting Pływacki „Szukamy Młodych Talentów” im. Romana Banducha w Herbach. W tych zawodach wystartował tylko Mikołaj Popiel, który wygrał wszystkie swoje konkurencje zdobywając trzy złote medale na 100 metrów stylem grzbietowym, dowolnym oraz zmiennym.